تحصیلات تکمیلی

ادامه تحصیل دکترا در کانادا، درست یا غلط؟

دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای مهاجرت به کانادا مسیر ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا دکتری را انتخاب می کنند. سوالات زیادی مطرح شده در مورد اینکه بهتر است فوق لیسانس بخوانیم یا دکتری بخوانیم؟ این یک سوال مهم و سرنوشت ساز است و قطعا در درجه اول بستگی دارد که هدف و علاقه شما چیست؟
اگر هدف شما این است که زودتر اقامت کانادا را دریافت کنید و وارد بازار کار شوید و زمان برای شما مهم است مسیر ادامه تحصیل فوق لیسانس برای مهاجرت به کانادا مناسب است. مزیت این روش این است که شما بعد از اتمام دوسال دوره تحصیلی وارد بازار کار می شوید و می توانید برای اقامت دایم اقدام کنید. عیب این روش این است که برخی از دوره های فوق لیسانس شامل کمک هزینه تحصیلی و فاند نمی شود و شما باید هزینه تحصیلتان را بپردازید. البته اگر هم برای تحصیلتان هزینه کنید مطمینا ضرر نمی کنید و این در حقیقت یک سرمایه گذاری است که به زودی به ثمر می نشیند.
اگر واقعا برای تحقیق و پژوهش در دوره دکتری علاقه و انگیزه دارید و صبر و حوصله کافی دارید که چهار یا پنج سال دیگر در دانشگاههای سخت گیر کانادا درس بخوانید میتوانید برای مهاجرت به کانادا در یک دوره دکتری اقدام کنید. طبیعی است این روش گرفتن اقامت و وارد شدن به بازار کار را برای شما به تاخیر خواهد انداخت.
عیب این مسیر جدا از دوره زمانی طولانی، وجود فرصت های شغلی بسیار اندک برای فارغ االتحصیلان دکتری است. ممکن است به آسانی و سرعت نتوانید شغل مورد نظر خود را بعد از تمام شدن دکترا پیدا کنید.
اگر برای انتخاب رشته تحصیلی خود در کانادا ابهام دارید با مشاوران تحصیلی و شغلی ما حتما تماس بگیرید.

دسته بندی :